Ruská raketa opäť zabíjala civilistov vrátane detí

Zdroj foto: Telegram
Zdroj foto: Telegram

Kremeľ tvrdí, že ruská armáda neútočí na civilné ciele. Ďalší príklad toho, že ide o bohapustú bezočivú lož, zažil ukrajinský Kramatorsk. Ruská raketa tam zasiahla pizzeriu, zabila 11 ľudí vrátane troch detí a ďalších 56 ľudí zranila.

Kramatorsk už jeden zverský ruský útok zažil na začiatku vojny, keď 8. apríla ruské rakety zasiahli železničnú stanicu plnú ľudí čakajúcich na evakuáciu. Zomrelo vtedy 63 civilistov vrátane 9 detí a ďalších 150 bolo zranených, z toho 34 detí. Rusi sa najprv pochválili tým, že ich rakety na stanici v Kramatorsku zničili vojenské transporty. Keď zistili, aká je pravda, tak tieto správy zmazali a začali klamať, že stanicu si Ukrajinci zbombardovali sami.

Ďalší útok na Kramatorsk prišiel na výročie iného beštiálneho činu v Kremenčuku. Tam ruská raketa Ch-22 zasiahla 27. júna 2022 obchodný dom, v ktorom zabila 20 ľudí a ďalších 59 zranila. Aj v tomto prípade sa ruská propaganda usilovala zbaviť viny tentoraz tým, že vychrlila v rýchlom slede celý rad protichodných verzií o tom, čo sa údajne naozaj stalo. Cieľom tejto propagandistickej metódy je rozriediť a devalvovať pravdu a ruská strana túto metódu s obľubou využíva.

Cieľom včerajšieho útoku na Kramatorsk sa stala pizzeria, ktorá sa nachádza medzi dvomi školami a neďaleko je aj zdravotné stredisko. Nenachádza sa tam žiadny strategický objekt. Medzi obeťami sú aj sestry dvojičky Júlia a Anna Aksenčenkové. Mali 14 rokov a práve skončili 8. ročník základnej školy. Na strednú školu sa už nedostanú a rovnako tak neoslávia 15. narodeniny, ktoré by mali 4. septembra. Zabil ich neľudský režim panujúci v Rusku, ktorému z nepochopiteľných dôvodov fandia aj niektorí pomýlení ľudia u nás na Slovensku.

31. júla 2023

Ukrajine dodáme ďalšie dve Zuzany 2

30. júla 2023

Video: Čo znamenajú farby oblečenia personálu na letovej palube?

28. júla 2023

Litva kúpi prvé tanky v Pobaltí

27. júla 2023

Austrália chce ďalšie Herculesy, Británia Airbusy A-400M

26. júla 2023

Video: NATO velilo americkej lietadlovej lodi

25. júla 2023

Slovinsko obstaráva transportné lietadlá a vrtuľníky