Mimoriadne pristátie ukrajinského ministra obrany v Bratislave

Zdroj foto: www.adsbexchange.com
Zdroj foto: www.adsbexchange.com

Na bratislavskom letisku M. R. Štefánika včera v noci mimoriadne pristálo ukrajinské lietadlo. Išlo o Antonov An-26, na palube ktorého sa nachádzal aj Oleksij Reznikov, ukrajinský minister obrany.

Reznikov v piatok absolvoval rokovanie s lídrami členských štátov NATO a ďalšími spojencami na vojenskej základni Ramstein v Nemecku. Počas letu z tohto stretnutia sa musel otočiť nad stredným Slovenskom a pristáť v Bratislave. Dôvodom bolo nepriaznivé počasie, pre ktoré nebolo možné dokončiť let do ukrajinského Kyjeva.  Informáciu pre portál Natoarmy.sk potvrdil minister obrany SR Jaroslav Naď.

Reznikov v Bratislave pre krátkosť času neabsolvoval žiadne oficiálne stretnutie. S ministrom obrany Jaroslavom Naďom si ale zatelefonoval. „Sme priatelia. Len som sa uistil, že má všetko adekvátne zabezpečené a potvrdil som mu zaistenie bezpečnosti preňho i jeho delegáciu a asistenciu pri presune cez územie SR, uviedol minister Naď. Oleksij Reznikov dnes krátko predpoludním z Bratislavy odletel do Kyjeva.

31. júla 2023

Ukrajine dodáme ďalšie dve Zuzany 2

30. júla 2023

Video: Čo znamenajú farby oblečenia personálu na letovej palube?

28. júla 2023

Litva kúpi prvé tanky v Pobaltí

27. júla 2023

Austrália chce ďalšie Herculesy, Británia Airbusy A-400M

26. júla 2023

Video: NATO velilo americkej lietadlovej lodi

25. júla 2023

Slovinsko obstaráva transportné lietadlá a vrtuľníky