Na Slovensku sa začali rotácie Mnohonárodnej bojovej skupiny NATO

Zdroj foto: NATO Multinational Battlegroup in Slovakia
Zdroj foto: NATO Multinational Battlegroup in Slovakia

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny zahraničných spojeneckých ozbrojených síl na našom území. Tieto presuny súvisia s rotáciami jednotlivých kontingentov Mnohonárodnej bojovej skupiny NATO v SR. Plánované cestné a železničné presuny prebiehajú od 28. novembra do nedele 4. decembra.

V záujme eliminácie dopravných obmedzení sa rozsiahlejšie presuny uskutočnia v nočných hodinách. Rezort obrany poskytne sprievod Vojenskou políciou, ktorá bude zabezpečovať bezproblémový priebeh presunov.

„Informujeme o tom vopred, aby sme v súčasnej situácii vojenskej agresie za našimi hranicami zamedzili šíreniu dezinformácií a zneužitiu v prospech vytvárania neopodstatneného strachu. Spojenecké jednotky po čase prirodzene potrebujú vystriedať personál, prípadne techniku a zabezpečiť iné logistické potreby tak, aby mohli aj naďalej plniť úlohy v prospech posilnenia našej spoločnej obranyschopnosti a bezpečnosti,“ uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď.

V Centre výcviku Lešť medzitým nestrácajú čas a členovia 2. rotácie americkej armády už začali intenzívny výcvik. Fotografie z ich výcviku nájdete aj v galérii v tomto článku. Mnohonárodnú bojovú skupinu NATO na našom území tvoria nemeckí, holandskí, slovinskí a americkí vojaci pod velením Česka.

31. júla 2023

Ukrajine dodáme ďalšie dve Zuzany 2

30. júla 2023

Video: Čo znamenajú farby oblečenia personálu na letovej palube?

28. júla 2023

Litva kúpi prvé tanky v Pobaltí

27. júla 2023

Austrália chce ďalšie Herculesy, Británia Airbusy A-400M

26. júla 2023

Video: NATO velilo americkej lietadlovej lodi

25. júla 2023

Slovinsko obstaráva transportné lietadlá a vrtuľníky