Pozíciu základne Wagnerovcov prezradil ruský propagandista

Zdroj foto: ZSU
Zdroj foto: ZSU

Raketomety HIMARS zasiahli základňu ruskej žoldnierskej skupiny, tzv. Wagnerovcov. Nachádzala sa v obytnom dome v okupovanom meste Popasna. Pozíciu základne prezradil ruský propagandista, ktorý jej fotky zverejnil na sociálnych sieťach.

Nie je to prvýkrát. Ruskí propagandisti sa už pochválili napríklad videami vykladania techniky z výsadkovej lode v prístave Berdjansk, či ostreľovania ukrajinských pozícií z ťažkého samohybného mínometu 2S4 Tjulpan. Oboje bolo vzápätí zničené ukrajinskými strelami.

Najnovší „úspech“ sa podaril propagandistovi Sergejovi Sredovi, ktorý sa pochválil fotkami s Wagnerovcami pred domom v Popasnej. Aby Ukrajincom uľahčil prácu so zameraním, nechal na fotke aj tabuľku s presnou adresou. Výsledok na seba nenechal dlho čakať. Na budovu dopadli rakety z raketometov HIMARS a zmenili ju na trosky. V nich zostal zatiaľ neznámy počet žoldnierov. Ďalší ruský propagandista Jurij Kotenok potom už len zverejnil fotky, na ktorých vynášajú z budovy mŕtve telá.

Žoldnierskym skupinám ako Wagnerovci, zákony oficiálne neumožňujú pôsobiť na území Ruskej federácie. Putinov režim ich však toleruje, pretože za neho robia špinavú robotu. Pôsobili v Sýrii a rôznych afrických krajinách, teraz bojujú na Ukrajine.

31. júla 2023

Ukrajine dodáme ďalšie dve Zuzany 2

30. júla 2023

Video: Čo znamenajú farby oblečenia personálu na letovej palube?

28. júla 2023

Litva kúpi prvé tanky v Pobaltí

27. júla 2023

Austrália chce ďalšie Herculesy, Británia Airbusy A-400M

26. júla 2023

Video: NATO velilo americkej lietadlovej lodi

25. júla 2023

Slovinsko obstaráva transportné lietadlá a vrtuľníky