Atos modernizuje kybernetickú infraštruktúru NATO

Zdroj foto: Atos
Zdroj foto: Atos

Spoločnosť Atos sa bude podieľať na modernizácii kyberbezpečnostnej infraštruktúry NATO. Severoatlantickej aliancii pomôže vylepšiť dva kľúčové systémy a umožní jej tak lepšie monitorovať kybernetické hrozby a reagovať na ne.

Kontrakt od Komunikačnej a informačnej agentúry NATO (NCI) v hodnote 1,2 milióna eur zahŕňa inštaláciu a konfiguráciu kritických kapacít v oblasti kybernetickej bezpečnosti v rámci 22 lokalít Aliancie. Atos má bohatú históriu spolupráce s NCI. Nový kontrakt zahŕňa modernizáciu dvoch systémov, ktoré sú pre stratégiu odolnosti NATO kľúčové – systém na prevenciu a detekciu prienikov do siete (Network Intrusion Protection/Detection System – NIPS) a systém na zachytávanie paketov (Full Packet Capture – FPC).

Kombinácia týchto dvoch systémov umožňuje Centru NATO pre kybernetickú bezpečnosť, ktoré je súčasťou NCI, monitorovať siete NATO, odhaľovať hrozby a upozorňovať na dôležité problémy, týkajúce sa kybernetickej bezpečnosti. Systém NIPS využíva rozpoznávanie vzorcov správania, aby upozornil agentúru na nezvyčajnú prevádzku v sieťach NATO, zatiaľ čo FPC nepretržite zaznamenáva všetky aktivity v sieti a funguje ako primárny zdroj informácií dôležitých pre reakciu na incidenty.

„Kybernetické hrozby sú čoraz intenzívnejšie a neustále pribúdajú nové. Atos s potešením podporuje NATO pri modernizácii technológií kybernetickej bezpečnosti s cieľom zabezpečiť najlepšiu líniu obrany a v konečnom dôsledku chrániť záujmy medzivládnej vojenskej aliancie,“ povedal Cyril Dujardin, senior viceprezident, vedúci oddelenia digitálnej bezpečnosti a zástupca vedúceho oddelenia pre big data a bezpečnosť v spoločnosti Atos.

„Táto aktualizácia predstavuje významný krok vpred pri udržiavaní našej schopnosti brániť a chrániť siete NATO. Experti začnú s nasadením vo Vrchnom veliteľstve spojeneckých síl v Európe v septembri. Potom sa rozdelia do troch paralelných tímov, aby dodržali prísne termíny na úplné nasadenie v októbri,“ povedal Miles Knight, hlavný projektový manažér v NCI. Cieľom projektu je dokončiť nasadenie nie neskôr ako v prvom štvrťroku 2023.

31. júla 2023

Ukrajine dodáme ďalšie dve Zuzany 2

30. júla 2023

Video: Čo znamenajú farby oblečenia personálu na letovej palube?

28. júla 2023

Litva kúpi prvé tanky v Pobaltí

27. júla 2023

Austrália chce ďalšie Herculesy, Británia Airbusy A-400M

26. júla 2023

Video: NATO velilo americkej lietadlovej lodi

25. júla 2023

Slovinsko obstaráva transportné lietadlá a vrtuľníky