Osemdesiat rokov po postavení prototypu tanku Panther vznikol v Nemecku jeho nástupca. Nemecká firma Rheinmetall predstavila nový tank Panther KF51. Vyznačuje sa silnejším kanónom ako majú v súčasnosti používané obrnence.
Rheinmetall tvrdí, že nový tank s hmotnosťou 59 ton je stopercentne vyvinutý od nuly. Podvozok však nezaprie podobnosť s tankom Leopard 2 a zrejme využíva nejaké konštrukčné riešenia svojho predchodcu. Úplne nová je veža a najmä kanón v nej. Ten je kalibru 130 mm a má dĺžku hlavne 52 ráží. Súčasné hlavné bojové tanky vo výzbroji NATO využívajú kanón kalibru 120 mm.
Podľa výrobcu ponúka 130 mm kanón vynikajúcu palebnú silu nielen voči súčasným, ale aj v budúcnosti predvídateľným mechanizovaným cieľom. Oproti 120 mm kanónu má výrazne väčšiu vzdialenosť zásahu a o 50 percent vyššiu účinnosť. Nabíjací systém je automatický a do zásobníka sa zmestí 20 striel. Spoločne s kanónom je lafetovaný aj guľomet kalibru 12,7 mm. Výzbroj môže dopĺňať diaľkovo ovládaný guľomet kalibru 7,62 mm na streche veže a zaujímavosťou je možnosť využitia bezpilotných prostriedkov, ktoré si tank nesie. Tie môžu slúžiť na prieskum, ale aj na kamikadze útoky na väčšiu vzdialenosť.
Posádka tanku je trojčlenná – veliteľ a strelec vo veži a vodič v korbe. Vo veži je miesto ešte pre štvrtého človeka – napríklad veliteľa roty alebo práporu, prípadne iného špecialistu. Všetky miesta sú digitálne prepojené a každý člen posádky môže zastúpiť hociktorého iného vrátane ovládania zbraní. Všetci tiež majú prístup k informáciám nielen zo senzorov tanku, ale zo siete všetkých vozidiel. Výsledkom je vynikajúci prehľad o situácii na bojisku.