Prezidentka navštívila vojakov v Lotyšsku

Zdroj foto: natoarmy.sk
Zdroj foto: natoarmy.sk

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová sa dnes stretla so slovenskými vojakmi v Lotyšsku. Hlavná veliteľka ozbrojených síl im okrem iného priniesla vianočné pečivo od žiakov z Nitry.

Slovenskí vojaci pôsobia v operácii NATO Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku od 1. júna 2018. V aktuálnej rotácii ich je spolu 135. Z tohto počtu je 89 príslušníkov Ozbrojených síl SR v delostreleckej batérii, ktorá je v Lotyšsku so samohybnými kanónovými húfnicami Zuzana 2. Ide o vôbec prvé nasadenie týchto delostreleckých prostriedkov, ktoré Slovensko zaviedlo do výzbroje len tento rok. Ďalších 11 príslušníkov Ozbrojených síl SR pôsobí v Lotyšsku vo velení operácie Predsunutá prítomnosť a 23 je v jednotlivých podporných prvkoch.

Prezidentka Zuzana Čaputová v Lotyšsku strávila obed v spoločnosti slovenských vojakov, s ktorými sa porozprávala o bežnom živote, ale aj o ich pracovných povinnostiach. Zároveň im odovzdala vianočné pečivo, ktoré napiekli žiaci zo Strednej odbornej školy potravinárskej v Nitre spolu so svojimi majstrami. V škatuliach, ktoré priniesla, bolo 30 kg medovníkov, lineckých koláčikov, orechových či vaflových rožkov, burizónových guliek a snehového pečiva.

31. júla 2023

Ukrajine dodáme ďalšie dve Zuzany 2

30. júla 2023

Video: Čo znamenajú farby oblečenia personálu na letovej palube?

28. júla 2023

Litva kúpi prvé tanky v Pobaltí

27. júla 2023

Austrália chce ďalšie Herculesy, Británia Airbusy A-400M

26. júla 2023

Video: NATO velilo americkej lietadlovej lodi

25. júla 2023

Slovinsko obstaráva transportné lietadlá a vrtuľníky