Do nemocníc nasadia 11 nových vojenských lekárov

Zdroj foto: ÚHL OS SR
Zdroj foto: ÚHL OS SR

Do nemocníc smeruje 11 nových vojenských lekárov. V stredu sa v priestoroch Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši uskutočnilo ich slávnostné vyradenie a hneď ich aj všetkých nasadili.

Lekári a vôbec zdravotnícky personál je v súčasnosti naozaj nad zlato. Preto som rád, že nesmierne vyčerpaných hrdinov v bielych plášťoch posilnia ďalší lekári z radov ozbrojených síl. Sme tu pre občanov a pre záchranu ich životov a zdravia sme pripravení poskytnúť všetky dostupné kapacity,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď, pričom zaželal novým vojenským lekárom veľa síl v službe vlasti.

V zdravotníckych zariadeniach po celom Slovensku sú aktuálne nasadení všetci dostupní vojenskí lekári – tridsaťpäť z nich pôsobí priamo v nemocniciach a traja v ambulanciách, pričom v najbližších dňoch ich bude nasledovať aj posila jedenástich nových lekárov OS SR. Tí v rámci prípravnej štátnej služby úspešne absolvovali základný vojenský výcvik v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin a dôstojnícky kurz pre absolventov vysokých škôl na Akadémii ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši. „Dvaja z jedenástich nových lekárov už majú ukončenú špecializáciu, ostatní sú zaradení do špecializačného štúdia v rôznych špecializačných odboroch,“ povedal hlavný lekár OS SR brigádny generál MUDr. Roman Jantoš

31. júla 2023

Ukrajine dodáme ďalšie dve Zuzany 2

30. júla 2023

Video: Čo znamenajú farby oblečenia personálu na letovej palube?

28. júla 2023

Litva kúpi prvé tanky v Pobaltí

27. júla 2023

Austrália chce ďalšie Herculesy, Británia Airbusy A-400M

26. júla 2023

Video: NATO velilo americkej lietadlovej lodi

25. júla 2023

Slovinsko obstaráva transportné lietadlá a vrtuľníky