Slováci riešili vesmírne témy v Dubaji

Zdroj foto: MO SR
Zdroj foto: MO SR

Štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer sa na pozvanie rezortu školstva zúčastnil na výstave EXPO Dubaj, a to počas tematického týždňa venovaného vesmíru.

V rámci podujatia sa Majer stretol so zástupcami firiem a výskumných organizácii pôsobiacich v oblasti vesmírnych technológií a informoval ich o možnostiach čerpať finančné prostriedky na vedu a výskum prostredníctvom mechanizmov EÚ a NATO.

„Vesmír je čoraz väčším predmetom záujmu krajín z celého sveta, a to aj z pohľadu obrany a bezpečnosti. MO SR chce byť proaktívne aj v tomto smere – aj preto, že už v roku 2019 sa vesmír stal ďalšou operačnou doménou NATO. Vesmír a vesmírne technológie sme aj my zaradili medzi prioritné oblasti rezortného výskumu a vývoja do roku 2025,“ priblížil štátny tajomník.

Marian Majer odcestoval do Dubaja so štátnym tajomníkom školstva Ľudovítom Paulisom a za účasti zástupcov Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchod, Slovenskej akadémie vied, či iných výskumníkov a podnikateľov. To je podľa rezortu obrany dôkazom toho, že vláda v oblasti vesmíru považuje odbornú spoluprácu naprieč verejnou správou, akademickou obcou a priemyslom za nesmierne dôležitú. Rovnako dôležité je aj efektívne zdieľanie informácií medzi zainteresovanými stranami.

31. júla 2023

Ukrajine dodáme ďalšie dve Zuzany 2

30. júla 2023

Video: Čo znamenajú farby oblečenia personálu na letovej palube?

28. júla 2023

Litva kúpi prvé tanky v Pobaltí

27. júla 2023

Austrália chce ďalšie Herculesy, Británia Airbusy A-400M

26. júla 2023

Video: NATO velilo americkej lietadlovej lodi

25. júla 2023

Slovinsko obstaráva transportné lietadlá a vrtuľníky